Elsőéves kollégiumi jelentkezés információk 2019/20

KEDVES LEENDŐ KOLLÉGISTA!

A Széchenyi István Egyetem Egyetemi Szolgáltató Központ és a Kollégiumi Bizottság nevében köszöntünk az egyetem hallgatói között.

Egyetemünknek négy győri telephellyel rendelkező kollégiuma van, a Hegedűs Gyula (Központi) Kollégium, a Mészáros Lőrinc úti (Külső) Kollégium, a Famulus Kollégium és a legújabb, legmodernebb Multifunkciós Épület, valamint a mosonmagyaróvári telephelyű Cserháti Sándor Kollégium.

A kollégiumi jelentkezés a Neptun hallgatói információs rendszeren keresztül történik. A kollégiumi jelentkezés pontos menetét az alábbi segédletben találod, csak követned kell a lépéseket pontról pontra.

Kollégiumi jelentkezési segédlet 2019/20

A jelentkezési időszak: 2019.07.29. 13:00 – 2019.08.05. 13:00

Eredményhirdetés várhatóan: 2019.08.07. 13:00

Felviteli pontszámokkal kapcsolatos reklamációra, javításra a jelentkezési időszak alatt van lehetőség. A jelentkezési határidő lezárása utáni reklamációt nem áll módunkban elfogadni!

Általános tudnivalókat a kollégiumi felvétellel és a teendőkkel kapcsolatban az általános kollégiumi információk alatt találsz.

A szociális pontszám megszerzése

A felvételi pontokon kívül lehetőséged van a szociális helyzeted alapján többletpontokban részesülni. A szociális pontszámba beleszámít minden olyan tényező, ami a család anyagi helyzetére vonatkozik, például: lakóhely távolsága a kollégiumtól, testvérek, betegség, válás, stb. A szociális kérelmedet a HATÁR rendszerben tudod leadni, a szükséges igazolásokat postai vagy személyes úton kell eljuttatni a megadott címre. A szociális pontszámok megszerzésében az alábbi segédlet lesz segítségedre (a segédlet tartlamzza az igazolások listáját is):

HATÁR kitöltési segédlet

Az igazolásokat minden esetben papír alapon postai vagy személyes úton is el kell juttatni hozzánk.

Szociális kérelmek beadásának határideje: 2019.07.29. 13:00-tól 2019.08.02 16:00-ig

Postára adás: 2019.08.02. 16:00-ig (későbbi dátummal postára adott kérelemet nem áll módunkban elbírálni)

Az igazolásokat papír alapon, postai úton fel kell adni. Postacím: 9026 Győr, Egyetem tér 1. ÚT 106-os iroda SZE HÖK

Borítékra írd rá: "Szociális kérelem"

A HATÁR rendszerrel és a szociális pontszámmal kapcsolatos kérdéseket minden esetben a HÖK felé kell jelezned a hatar@sze.hu e-mail címen.

Szociális kérelem esetén reklamációra nincs lehetőség, hiánypótlás a tanévi szociális időszakban lehetséges.

Egyetemi kártya

Minden kollégista hallgatónak rendelkeznie kell egy úgynevezett Hallgatói kártyával, ahhoz, hogy a kollégiumban tudjon közlekedni. A Hallgatói kártyáról és igényléséről az alábbi oldalon találsz bővebb információkat.

Első hallgatói kártya igénylése és információk

Győr, 2019.07.24.

Májer Eszter Petra

Pfandler Bálint

Egyetemi Szolgáltató Központ vezetője

Kollégiumi Bizottság elnöke

Szervita Nővérek Szent József Diákotthona

Egyetemi Kollégium Eseménynaptára

Szenátusi Ülés 2020. január 27. 14:00 - 16:00
Szorgalmi időszak kezdete 2020. február 10.
Levelező tagozat óráinak időpontja 2020. február 14. - 2020. február 15.
Levelező tagozat óráinak időpontja 2020. február 21. - 2020. február 22.
Szenátusi Ülés 2020. február 24. 14:00 - 16:00