Esemény neve Kutatók Éjszakája
Időpont 2012. szeptember 28. 18:00 - 23:00
Kategória Központi események
Típus Rendezvények
Helyszín Széchenyi István Egyetem, 9026 Győr, Egyetem tér 1.
Esemény küldése e-mailben E-mail cím
captcha_help_desc
ellenorzes
Esemény importálása saját naptárba letöltés
Esemény forrása Részletes programterv

Egyetemünkön is izgalmakat rejt a Kutatók Éjszakája

Szeptember nem csupán az iskolakezdés hónapja – az ősz kezdetén évek óta Európa számos egyeteme megnyitja kapuit a nagyközönség előtt, hogy látványos, színes-szagos előadások mentén kalauzolja végig az érdeklődőket a tudomány világában.

A Széchenyi István Egyetem hetedik alkalommal csatlakozik a nemzetközi kezdeményezéshez, s jól mutatja a szeptember 28-án, pénteken tartandó rendezvény előzetes sikerét, hogy közel ezer kisiskolás és gimnazista regisztrált a programfolyam kezdetét jelentő Kiskutatók Akadályversenyére. Aki látta már eme próbatétel korábbi eredményhirdetéseit, jól tudja, szinte szétveti a legnagyobb előadótermek falait a leendő hallgatók lelkes ovációja.

Kutatók éjszakája – KIÁLLÍTÁS A XÁNTUS JÁNOS MÚZEUM RÉGÉSZETI LELETEIBŐL

A Xántus János Múzeum "Félúton" címmel, a győri egyetem „Kutatók éjszakája” színes program-sorozata keretében interaktív időszaki kiállításon mutatja be a Dunakapu térnél, az M85-ös és az M86-os utak mentén 2011-ben feltárt leleteket, kincseket az Egyetem Új Tudástér épületének I. emeletén. Ízelítőt kaphatunk az eddig előkerült leletekből, a régészek, restaurátorok munkájából, látványos légifelvételeket és videókat nézhetünk.

Szeptember 28-án, pénteken 16.30 órától

a légifelvételeket készítő robothelikoptert is bemutatják működés közben. A kiállítás 2012. december 31-ig látható.